Darmowa dostawa od 800,00 zł

Czyszczenie i Pielęgnacja

Po zakupie rolet do domu musisz wiedzieć, jak o nie dbać. Najważniejszym aspektem właściwej pielęgnacji rolet jest utrzymanie ich w czystości. Kiedy je regularnie czyścisz, utrzymują z powietrza w domu alergeny, takie jak kurz i sierść zwierząt. Podobnie, jak wszystko inne, regularne czyszczenie zapobiega przekształcaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń w warstwę grubego brudu, który może w rzeczywistości uszkodzić rolety.

Niezależnie od tego, jakiego systemu masz rolety, pamiętaj o następujących kwestiach:

◼ Unikaj narażenia na wiatr lub deszcz, ponieważ deszcz nawiewany na roletę może poplamić tkaniny, a te plamy mogą być trudne do usunięcia

◼ Zawsze podnoś rolety, jeśli okna i / lub drzwi są otwarte, ponieważ silny wiatr może uszkodzić rolety

Oto jak dbać o czystość rolet i możliwie jak najbardziej wolny od alergenów dom

Rolety materiałowe, rzymskie oraz plisy wyczyść za pomocą odkurzacza ręcznego z miękką szczotką. Jeśli nie posiadasz odkurzacza ręcznego, możesz przymocować podobną szczotkę do odkurzacza podłogowego. Kluczem do sukcesu jest użycie niskiego ustawienia ssania, aby nie uszkodzić tkaniny.

Żaluzje drewniane i aluminiowe czyścimy ściereczką do kurzu, rękawicą do kurzu lub specjalnym produktem przyciągającym kurz. Przed czyszczeniem całkowicie rozłóż rolety. Dostosuj je, aż będą prawie zamknięte. Przytrzymaj dolną szynę rolety, a następnie odkurz, listwa po listwie. Następnie odwróć listwy i powtórz. W ten sposób pozbędziesz się całego kurzu.

Jeśli Twoje rolety będą zbyt zabrudzone, musisz je wyczyścić delikatnym środkiem czyszczącym. Używaj tylko łagodnych środków czyszczących do rolet. Możesz także stworzyć swój własny środek czyszczący. Mieszanka detergentu do naczyń lub mydła i ciepłej wody może czyścić większość typów rolet materiałowych.

Niezależnie od materiału, traktuj je delikatnie. Nigdy nie szoruj. Po prostu przetrzyj, używając delikatnego nacisku podczas czyszczenia. Po zakończeniu czyszczenia wypłucz je, a następnie wysusz na powietrzu. W przypadku żaluzji drewnianych i aluminiowych możesz użyć zwilżonej wodą lub środkiem czyszczącym ściereczki z mikrofibry.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 156 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
Serdecznie polecam
2023-12-29
Wszystko zgodnie z opisem polecam szybka realizacja
pixel