Darmowa dostawa od 800,00 zł

Jakie rolety najlepiej nadają się do kuchni?

2021-09-01
Jakie rolety najlepiej nadają się do kuchni?

Rolety w kuchni

Wilgotne środowisko kuchenne oznacza, że ​​niektóre rodzaje żaluzji są lepszym wyborem niż inne, a tkaniny lub materiały, które w wilgotnym środowisku mogą plamić, pochłaniać wilgoć lub wypaczać się z upływem czasu, należy unikać.

·        Wodoodporne rolety z PVC lub winylu i żaluzje pionowe są popularnym wyborem do kuchni, a są one dostępne w wielu wodoodpornych i w pełni zmywalnych tkaninach.

·        Żaluzje z imitacji drewna są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych i są wystarczająco wytrzymałe, aby poradzić sobie z wyzwaniami kuchennymi, takimi jak wilgoć i para z gotowania, a także fasolka po bretońsku lub inne posiłki, które według mniejszych dzieci wyglądają lepiej na ścianie niż na talerzach. W razie potrzeby można je również po prostu wytrzeć.

·        Prawdziwe drewniane żaluzje to piękny, naturalnie wyglądający wybór do kuchni i świetnie komponują się z innymi rodzajami drewna w pomieszczeniu. Najlepiej nadają się do kuchni, które są dobrze wentylowane i niezbyt wilgotne, ani ze źródłem ciepła, takim jak Aga, piekarnik lub płyta grzejna zbyt blisko żaluzji. Takie wyzwania mogą w niektórych przypadkach powodować wypaczanie się rolet z prawdziwego drewna, więc miej to na uwadze.

·        Aluminiowe żaluzje weneckie są również dobrym wyborem, ponieważ można je wycierać, aby łatwo wyglądały dobrze. Rolety do czyszczenia na mokro mają również pewne zalety w kuchni, ponieważ z biegiem czasu rolety w kuchni mają tendencję do brudzenia się z powodu obecności olejów i tłuszczów z gotowania, które gromadzą się jako osad na powierzchniach.

·        Rolety rzymskie to kolejny popularny sposób na ozdabianie okna kuchennego i chociaż są prawdopodobnie jednymi z najbardziej prestiżowych i imponujących wizualnie rolet, są wykonane z wysokiej jakości miękkich tkanin, które na ogół nie są przystosowane do wysokich temperatur i wysokiej wilgotności , a to wymaga specjalistycznego czyszczenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 156 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-29
Wszystko zgodnie z opisem polecam szybka realizacja
2023-12-12
Towar zgodny z opisem, szybka realizacja.
pixel